آرایشی و زیبایی, مراقبت و سلامتی

چگونه پوست شفاف و درخشان داشته باشیم

داشتن پوست صاف برای زیبایی هر فرد بسیار مهم است. اکثر مردم به خصوص خانم‌ها همیشه به دنبال راهکارهایی برای داشتن پوست صاف و بدون جوش هستند و اغلب شیوه‌های مختلفی را برای رسیدن به پوستی شفاف و بدون لک بکار می‌گیرند. امروزه مراقبت از پوست با وجود محصولات پوستی مختلف و انواع درمان‌ها مانند لیزر بسیار رایج شده است. اما این شیوه‌های جدید کمی پر هزینه هستند و برای همه افراد مناسب نیستند. راهکارهای طبیعی مراقبت از پوست بسیار ساده و کم هزینه هستند و به راحتی می‌توانید از آن‌ها برای داشتن پوست صاف و بدون جوش استفاده کنید.

 

 

 

 

روز از ضد آفتاب استفاده کنید*
پوست شما مهم‌ترین عضو خارجی بدن شماست و باید از آن مراقبت کنید. اگر بیشتر وقت خود را در خانه می‌گذرانید یا در مکانی آفتابی زندگی نمی‌کنید، استفاده از ضد آفتاب برای شما چندان ضرورتی ندارد. اما از آنجایی که پوست شما در طول رفت‌وآمدهای روزانه و پیاده‌روی در معرض آفتاب قرار دارد، باید حتما از ضد آفتاب استفاده کنید تا از پوست خود در برابر اشعه‌های آفتاب محافظت کنید. البته دریافت ویتامین D در نور طبیعی آفتاب برای بدن و پوست شما لازم است، اما نباید بیش از حد در معرض نور خورشید و آفتاب قرار بگیرید؛ بنابراین سعی کنید پیش از خروج از منزل حتما از ضد آفتاب‌های مرغوب با SPF+30 (فاکتور حفاظتی در برابر خورشید) استفاده کنید)

 

*پوست خود را مرطوب نگه دارید*
برای داشتن پوست صاف و شفاف باید پوست خود را مرطوب نگه دارید. چه پوست خشک و چه پوست چرب داشته باشید، باید از مرطوب کننده استفاده کنید تا از پوسته پوسته شدن و ایجاد لکه بر روی پوست خود جلوگیری کنید. بسیاری از افراد پس از استحمام از مرطوب‌کننده استفاده می‌کنند تا رطوبت را در پوست خود حفظ کنند. لوسیون‌ها و کرم‌های مرطوب کننده، محصولات روغنی هستند که می‌توانند برخی از سلول‌های مرده پوست را احیا کرده و با افزودن یک لایه روغنی و چرب به سطح پوست، باعث شاداب شدن و سالم ماندن پوست شما شوند.

 

پاکسازی و لایه برداری**
پاکسازی و لایه‌برداری ملایم می‌تواند با از بین بردن سلول‌های مرده موجود بر سطح پوست، ظاهری زیباتر و درخشنده‌تری به پوست شما ببخشد. پاکسازی پوست با توجه به نوع پوست شما یک روش مناسب برای اطمینان از حذف کلیه آثار منقبض کننده منافذ چربی پوست، پاک کردن آرایش بدون خطرات ناشی از شستشو و خشک شدن پوست است. از طرف دیگر لایه‌برداری نیز می‌تواند به صورت شیمیایی یا مکانیکی انجام شود..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.